Jak poznat falešnou pašmínu?

Falešných pašmín se na trhu v poslední době objevuje bohužel velmi hodně. Podezřelé nabídky se dají najít na tržnici, ale dobře se jim daří i na internetu. Jejich útočištěm se staly například slevové portály, kde jsou nabízeny za směšné ceny, často i za zhruba 5-10 eur. Znalec kašmírových produktů ihned ví, že jde o podvod. Navzdory tomu na tyto nabídky evidentně nalákají stovky lidí.

Falešná pašmína se však dá lehce rozpoznat. Při podezřele výhodných nabídkách je prvním indikátorem falzifikátu pašmíny určitě právě cena. Měli byste vědět, že už nepálské továrny vykupují od místních obyvatel surový nezpracovaný kašmír zhruba za 100 USD/1 kilogram. Kašmír je totiž velmi vzácný, ročně se ho získá pouze několik tisíc tun. Vyrobit pašmínu ze surového kašmíru stojí místní výrobní podniky hodně námahy, je to dlouhá a náročná ruční práce. Myslíte si, že je možné po namáhavé výrobě z velmi vzácného materiálu takovouto pašmínu „ze 100% kašmíru“ prodávat za 8 eur? To je zkrátka nesmysl, obyčejný podvod prodejců.

Z čeho se však tyto falzifikáty vyrábějí? Většinou jsou to různé akrylové a syntetické materiály. Taktéž se vyrábějí hlavně v Asii a výrobci na ně beze studu dávají štítky „100% kašmír“ nebo „100% pašmína“ – pozor, právě označením „pašmína“ na štítku se snaží obejít zákon. Pašmína totiž jako samostatná přírodní textilie neexistuje. Zákazníka, který kašmír nepozná, tak dokážou lehce oklamat. Pašmíny jsou výjimečné svou jemností. Klasická pašmína velikosti 90×200 cm je tak dokonale jemná, že se dá přetáhnout přes klasický snubní prsten. I toto je jeden ze způpsbů, jak rozpoznat pravou pašmínu od falzifikátu.

Falešné pašmíny se s těmi skutečnými v žádném případě nedávají kvalitativně srovnávat. Díky vzácnému materiálu a ruční výrobě mají pašmíny skvělé vlastnosti – hřejivost, jemnost, pohodlnost.

Záruku koupě „opravdové“ pašmíny ze 100% kašmíru anebo kombinace 70 % kašmíru a 30 % hedvábí máte v našem internetovém obchodě Kasmir.sk – neváhejte a podívejte se na naši nabídku. Obsahuje velmi krásné kousky kombinující úžasný materiál a výborný design. Dostupné jsou pašmíny zhruba v 80 různých barvách.

Felipe.cz - Luxusní dotyk kašmíru

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>