Kde se vyrábějí pašmíny?

Oblečení z kašmíru vyrábí mnoho firem po celém světě. Nejvíc oděvů se vyrobí v Číně, ale tam jde většinou o strojovou výrobu. Výrobky z kašmíru se produkují i v Evropě – zejména ve Skotsku a v Itálii. Největším výrobcem kašmírového oblečení klasickým způsobem je stále Nepál. Kvalita evropských výrobců je na poměrně dobré úrovni, ale poctivé ruční výrobě v Nepálu konkurovat nemůže.

Všechny pašmíny, které nabízíme v internetovém obchodě Kasmir.sk pocházejí z Nepálu. Do této země velmi výrazně zasahuje nejvyšší pohoří světa – Himaláje. Zde ve vysoké nadmořské výšce žijí kašmírské kozy, z nichž se získává kašmírové vlákno. Přímo zde se i zpracovává a používá na výrobu kašmírového oblečení.

Tradice výroby pašmín se s Nepálem spojuje již po tisíce let. Výroba pašmíny je velmi náročný proces a schopnosti tvorby kvalitního produktu se tu dědí z generace na generaci. Země bohužel patří mezi nejchudší státy světa. Hlavním zdrojem obživy je tu pro obyvatelstvo zemědělství a vývoz koberců/textilií – hlavně z kašmíru.

Výrobní podnik, z něhož pocházejí pašmíny nabízené v našem e-shopu, se nachází v blízkosti hlavního města Káthmándú. Zaměstnává ty nejlepší tkalce a jak jsme již zmiňovali, stále se tu pokračuje v tradici a pašmíny se tu vyrábějí výhradně ručně. Nevznikají tedy průmyslovým způsobem na automatických výrobních linkách tak jako například v sousední Číně. Každá naše pašmína je originál. Pašmíny na našem e-shopu jsou vyráběny v souladu s přísnými mezinárodními úmluvami. Řídíme se všemi přísnými zákony týkajícími se ochrany životního prostředí v oblastech, kde se kašmír získává a vyrábí. Každý produkt má ASO free certifikát, který zaručuje, že při jeho výrobě nebyla použita barviva, která jsou schopná poškodit zdraví anebo jakýmkoli způsobem znečistit životní prostředí.

Taktéž přísně dbáme na zákaz dětské práce při výrobě, jak tomu bohužel bývá například v sousední Indii.

Felipe.cz - Luxusní dotyk kašmíru

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>